Programok

A programban résztvevő diákok önmaguk is részesei lehetnek a vizsgálódásoknak, hiszen nem külső szemlélőként szerez információkat egy-egy tudományterületről, hanem ő maga aktív részese lehet az érdekes kísérleteknek. A kutatók által használt eszközök, berendezésekkel végeznek vizsgálatokat élményszerűen, játékosan. A tanulók számos természettudományos szakterülethez kapcsolódó tudományos kutatásba pillantanak bele, valamint az ehhez kapcsolódó ismeretekkel lesznek gazdagabbak, mint a biológia, a fizika, a földrajz és a kémia. A foglalkozásink inter- és multidiszciplináris megközelítést igényelnek, és lehetővé teszik a kreatív, innovatív ötletek megvalósítását. Ezért ez a komplex programsorozat kiváló eszköze lehet a természettudományos érdeklődésű tehetséges fiatalok tehetséggondozásának.

A természettudományos foglalkozássorozatunkkal a kor követelményeit szem előtt tartva igyekszünk megfelelő szakmai és módszertani színvonalon lehetővé tenni a projekt tevékenységek magas színvonalú megvalósítását. Az elméleti tanulás hátulütőire számos kutatás rávilágította a szakmapolitika figyelmét. A felmérésekből kiderül, hogy a gyerekek leginkább tapasztalati úton tanulnak a leghatékonyabban. Célunk az élményközpontú pedagógiai programok bevezetése. A tevékenységeinkkel az iskoláknak jógyakorlatokat, módszertani segédleteket dolgozunk ki, amit a későbbiekben eredménnyel tudnak alkalmazni a saját intézményeiben. A jelenlegi iskolai rendszerben a tapasztalati úton való tanulásra, illetve az élménypedagógiai elemek tanórai bevezetésére nagyon kevés lehetőség adódik. Programunk ezeknek a hiányát kívánja pótolni.

Olyan tehetségműhelyt hozunk létre, amelyben a bevont tanulókat bátoríthatjuk és felkészíthetjük arra, hogy a természettudományos tantárgyakból a közoktatásban előírt ismeretanyagon felül gyakorlatorientált, valamint élményközpontú foglalkozásokon mélyíthessék el ismereteiket. Programjainkkal elsősorban a természettudományos, illetve a digitális kompetenciák komplex fejlesztésére törekszünk. Célunk a tanulók kísérletező kultúrájának kialakítása, fejlesztése, vizsgahelyzetre való felkészítése.

Projektünkkel növelni kívánjuk azoknak a fiataloknak a számát, akik a természettudományos pályát választják.

A foglalkozások sikeres megvalósítása megköveteli a matematika, a természettudományok és az informatika megfelelő szintű ismeretét, melynek fejlesztése a program egyik célja.