2022. 10. 01. - időtartama 6 óra
A foglalkozás első részében a résztvevők megismerkedtek egymással és a szakemberekkel. Ezután a 3 foglalkozásokat tartó szakértő bemutatta a tervezett programot. Ezt a csoportok kialakítása követte.
A program második részében interaktív előadás keretében szó esett a természettudományok gyakorlati jelentőségéről, amit a Pannon biogeográfiai régió bemutatása követett.
Ezt követően a vizsgálandó élőhelyek bemutatása következett. Erre a részre szántuk a legtöbb időt. Először a szikesek (szikes tó, szikes mocsár, szikes rét, sziki erdő) jellemzőit mutattuk be, ezt követte a rétek és a nyárasok jellemzőinek bemutatása. A területek kialakulását, talajtani jellemzőit Kosznai Norbert mondta el. Juhász-Gőz Szilvia a növényvilágot, Csehó Gábor a gerinctelen állatvilágot, Kosznai Norbert pedig a gerinces faunát ismertette. Kiemelten foglalkoztunk a természetvédelmi oltalom alatt álló, valamint egy-egy tulajdonsága miatt kifejezetten érdekes fajokkal.
Végül a talaj- és vízmintavételezés módszertanát és gyakorlati tudnivalókat beszéltük meg a tanulókkal, majd gyakorlati példákon keresztül elmagyaráztuk a különböző minták szakszerű tárolásának a feltételeit.